OMBRÉ SHORTS

Rozhodla jsem se zařídit si prodloužený víkend a trávila jsem 1. Máj a celý víkend mimo Prahu. Už dlouho jsem plánovala DIY projekt na přet...

Rozhodla jsem se zařídit si prodloužený víkend a trávila jsem 1. Máj a celý víkend mimo Prahu. Už dlouho jsem plánovala DIY projekt na přetvoření starých džinů. Nechtěla jsem v Praze zamořovat byt savem a tak se mi tento víkend zdál jako ideální pro zrealizování mého plánu. Tento projekt není nijak zvlášť složitý a s jeho výsledkem jsem hodně spokojená. Šortky mám v létě v plánu nejvíce kombinovat s hitem letošní sezony - s krátkým topem nad pupík. Až bude venku na kraťásky, nafotím více fotek.


Co potřebujeme?
Vyřazené džíny
Nůžky
Křída na textil
Smirglový papír
Savo (doporučuji ve spreji)
Ochranné rukavice

Jaký je postup?

  1. Na jednu nohavici džín si křídou načrtneme střih, jaký chceme mít.
  2. Ustřihneme dle náčrtu. Po ustřihnutí doporučuji "půl" šortky obléknout a případně střih nohavice doupravit.
  3. Když jsme s první nohavicí spokojeni, načrtneme si i druhou a to tak, že džíny přeložíme na půl.
  4. Opět podle náčrtu ustřihneme. Druhá nohavice nyní vypadá tak, že je při připřeložení na zadní straně stejná jako ta první. 
  5. Přední stranu dorovnáme tak, že si kraťasy přeložíme tak, jako bychom chtěli nažehlit puky a obkreslíme křídou na druhou nohavici.
  6. Kraťásky si teď můžeme rozložit a dorovnat případné nedostatky.
  7. Teď přijde na řadu smirgl papír, kterým zbrousíme střihy dle vlastního vkusu.
  8. Savo nastříkáme na místa kde chceme mít šortky vyšisované, tento postup je třeba několikrát opakovat a savo nastříkat v hojném množství. Při práci se savem doporučuji použít ochranné rukavice, já je nepoužila a moje ruce a nehty dopadly katastrofálně.
  9. Když už jsme s výsledkem spokojeni, šortky vypereme. POZOR raději šortky neperte s jiným oblečením, abyste si oblečení neponičili. A vlastně i při celé manipulaci se savem na sobě mějte raději něco starého.
  10. Tramtadadáááá! Výsledek můžete vidět na fotce nad článkem :)Může se ti líbit

0 COMMENTS

Děkuji za komentář :)

VISITORS

Blog Archive