DYZAJN MARKET

Už máte plány na víkend? Co se týče víkendového plánu, já mám jasno. Tento víkend se totiž uskuteční další Dyzajn Market. Milovníci originál...

Už máte plány na víkend? Co se týče víkendového plánu, já mám jasno. Tento víkend se totiž uskuteční další Dyzajn Market. Milovníci originální módy si přijdou na své na Střeleckém ostrově a zároveň, již tradičně, na Piazzetě Národního divadla.


Jsem pravidelným návštěvníkem Dyzajn Marketu. Ráda okukuji originální kousky a někdy i sbírám inspiraci pro mé DIY projekty. Dyzajn Market jednoduše zbožňuji, ale moje peněženka ho moc nemusí :) Na srpnovém Dyzajn Marketu mě velmi zaujaly dva projekty, které jsou „jiné“, než ty ostatní. Společné mají to, že podporují dobrou věc a mají zajímavou myšlenku. Chci vám představit Sweeter a centrum Elpida.

Sweeter nabízí pletené dětské svetříky, čepičky, ale i bytové doplňky. Obzvláště mě zaujal nápad s pletenými povlaky na polštáře a židlonožky - vtipné ponožky pro nohy židlí. Pro Sweeter pletou ženy, které se snaží o přivýdělek. Často se jedná o ženy, které jsou již v důchodu a nebo mají problém s hledáním práce. Líbí se mi duše a myšlenka tohoto projektu. Z těchto dam se stala parta a scházejí na pletacích dýchánkách, kde si vyměňují pletací fígle a zkušenosti. Jejich práci si můžete prohlédnou naživo na Dyzajn Marketu nebo online na jejich e-shopu.

U stánku sdružení Elpida si na Dyzajn Marketu můžete koupit knihy z druhé ruky. Knihy jsou prodávány na váhu, takže si můžete koupit třeba tři kila kvalitní četby. Kromě knih můžete od Elpidy koupit ručně pletené ponožky. Koupí knih nebo ponožek přispíváte na dobrou věc. Konkrétně na toto neziskové sdružení, které vzdělává seniory a pořádá pro ně kulturní akce. Na minulém Dyzajn Marketu jsem neměla moc času stánek důkladně projít, ale i přesto jsem si koupila knihu Obsluhoval jsem Anglického krále. Tentokrát budu mít doufám dost času na to, abych si „antikvariát“ pořádně prošmejdila a obohatila mojí knihovnu o pár literárních pokladů.Může se ti líbit

0 COMMENTS

Děkuji za komentář :)

VISITORS

Blog Archive