TO DO's IN PARIS

Minulý týden jsme se s mužem konečně odhodlali a začali s realizací našich svatebních cest. Díky svatebním darům se můžeme podívat snad úpln...

Minulý týden jsme se s mužem konečně odhodlali a začali s realizací našich svatebních cest. Díky svatebním darům se můžeme podívat snad úplně kamkoliv na světě! Rozhodli jsme se, že se chceme na etapy podívat do více zemí a vrátit se s co nejvíce zážitky. Hned v září to odstartujeme Paříží a pořádně si to tam užijeme. Paříž je můj dětský sen. Jako malá jsem jezdila na jih Francie skoro na celé prázdniny. Do Paříže jsem se ale zatím nepodívala. Už plánuji, co všechno musím v Paříži vidět a zažít (Eiffelovka je jasnááá):


Geniální zážitek na který jsem přišla díky TripAdvisor. Přes internet si objednáte piknikový košík dle vašeho gusta a poslíček vám ho doručí do vašeho oblíbeného parku. Můžete tak poobědvat a popíjet vínko přímo u Eiffelovky No, není to romantické? 
pic: parispicnic.com
● DisneyLand & Walt Disney Studios
Další velký sen, který je ve mě uchován už od dětství. Zatím nesplněný. Ani nedokážu popsat, co pro mě Disneyland znamená. Jsem opravdová fanynka Disneyho pohádek. Vyrůstala jsem na nich a láska k nim mi zůstala až do teď, do mých 25 let. Nemůžu se dočkat, až se podívám na všechny možné atrakce nebo až si dám Hi five s kolegyní Disney princeznou (možná jste si toho ještě nevšimli, ale jsem taky disney princezna). 
Jsou lásky, které nikdy nezrezaví.

● Paris Saint-Germain
Teď něco hlavně pro mého muže. Stadion PSG máme asi dvacet minut pešky od domu. Fotbalový zápas si nesmíme nechat ujít!

● Champs-Elysees
Asi nejznámější ulice v Paříži. Podle TripAdvisor je plná luxusních butiků a kaváren. Nepočítám s nějakým shoppingem, zas tak vysoký budget nemáme, ale byl by hřích se do této ulice alespoň nepodívat, že :)

● Vintage obchůdky & Flea Market
To, že mám úchylku na vitage shopy není žádným tajemstvím. Něco mi říká, že pařížské vintage shopy a blešáky budou mnohem magičtější. Zpátky na zem mě vrací fakt, že naše zavazadla nesmí mít víc než 10 kilo na osobu.
pic: shoplemonde.de
● Jídloooo
Makronky, bagetky, croissanty, palabáble (rozuměj palačinky). Všechno tohle tam musím posnídat!

Na stránky prohlídek pařížského street artu jsem narazila čistě náhodou během bookování ubytování přes airbnb.com. Těším se, až uvidím i tu "netradiční" stránku Paříže.


Máte pro mě nějaký tip, co musím v Paříži vidět? Zajímají mě hlavně ne moc komerční a ne tolik známá místa. Potěší mě i doporučení na vintage shopy!

Ještě připomínám, že do pondělí máte šanci soutěžit v giveaway o voňavku Katy Perry :)

Může se ti líbit

8 COMMENTS

 1. Terezko, určitě byste neměli z památek vynechat Sacré-Coeur! Ten je krásný, je tam výhled na celou Paříž a hlavně je to v Montmartu... To za to stojí vidět a cestou zpět dolů se dá taky na leccos narazit... ;)

  Kdyžtak https://www.facebook.com/notes/cestov%C3%A1n%C3%AD-bez-cenzury-aneb-trampoty-dannyho-a-gazy/v%C3%BDlet-do-pa%C5%99%C3%AD%C5%BEe/500683980079410 ;)

  OdpovědětVymazat
 2. do Paríža by som chcla ísť aj ja, je to také krásne umelecké a romantické mestečko :)
  https://clodyteenmummy.wordpress.com

  OdpovědětVymazat
 3. Tip nemám, Paříž byl v mládí můj sen, nesplněný. Tak si to tam užij :) Třeba pak uvidím fotky.
  mrkni na můj blog Měj se ráda

  OdpovědětVymazat
 4. Paříž je naprosto nádherná a doporučuji projít malé uličky v centru, kde není tolik turistů. Nalezneš tam restaurace do kterých chodí zásadně místní a jsou díky tomu kvalitnější :)

  Journey to the Victory

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář :)

VISITORS

Blog Archive