3rd DAY IN PARIS

Cílem naší dnešní cesty byl Montmartre. Po všech těch kilometrech, co jsme včera nachodili, jsme se dnes rozhodli pro cestu metrem. Na Montm...

Cílem naší dnešní cesty byl Montmartre. Po všech těch kilometrech, co jsme včera nachodili, jsme se dnes rozhodli pro cestu metrem. Na Montmartre je to přeci jen docela dálka a navíc do kopce :)

P9140559
 Vystoupili jsme na zastávce, která je nejblíže bazilice Sacré-Coeur. Ulice které vedla nahoru bazilice byla plná pouličních prodejců použitého zboží a vášnivých hráčů skořápek. Pak byla nad námi. Bílá bazilika Sacré-Coeur. Přímo před bazilikou na nás čekal úžasný výhled na celou Paříž. Jen jsme seděli, kochali se výhledem a poslouchali pouličního muzikanta hrát na harfu. Dokonalá romantika. Uvnitř baziliky to bylo ještě krásnější než před ní. Bohužel se uvnitř nesmělo fotit. I tak jsem se rebelsky rozhodla, že to na tajňáka zkusím, ale prokoukl mě místní hlídač, který mimochodem vypadal stejně jako umpalumpa z Karlíka a továrny na čokoládu. Jeho se mi bohužel vyfotit také nepodařilo.
P9140586
P9140587
bazilika Sacré-Coeur
P9140589
výhled na Paříž

P9140564

Po prohlídce baziliky jsme se šli potulovat Montmartrem. Monmartre je hodně jiný, než ostatní části Paříže. Na zdech se sem tam vyřádí nějaký street artista, takže vidíte hezké malůvky nebo nalepené umělecké fotky. Během našeho potulování uličkami jsme narazili na náměstíčko obehnané kavárnami. Tohle náměstí bylo doslova poseto pouličními malíři a každý z nich měl svojí osobitou techniku malování!
Pak jsme vyrazili směrem dolů k proslulému kabaretu Moulin Rouge. Ulice Boulevard de Clichy, ve které se nachází, je doslova poseta sex shopy a night cluby. Moulin Rouge jsem do teď viděla pouze na fotkách a ve filmu, ale realita pro mě byla zklamáním. Samotný kabaret je sice takový, jaký ho vidíme na fotkách, ale už nevidíme ty lacině vypadající obchody okolo. Myslela jsem, že tyhle druhy obchodů budou ve Francii více "chic" a podané s jakousi elegancí.
P9140636
kabaret Moulin Rouge
Na Boulevard de Clichy jsme docela solidně zmokli, takže jsme se vydali hledat nějakou milou kavárničku a pak jsme pomalu zamířili směrem do centra Paříže. Náhodou jsme došli k nákupní galerii Lafayette, o které jsem četla na blogu Ejvi Freedom. Vevnitř to bylo neskutečné. Nechci kecat, ale myslím, že to mělo šest pater plných butiků a asijských shopaholiků. Našlapanost této galerie mě od nákupní nálady dost odradila, ale aspoň jsem se pokochala nádhernou budovou a viděla něco, co jsem ještě neviděla :) Proslulá terasa na střeše galerie byla bohužel z důvodu špatného počasí zavřená.
P9140602
P9140626
P9140648
střecha nákupní galeria Lafayette
Za dalšími nákupy jsme šli do ulice Rue Saint Honoré. V této ulici je spousta normálních obchodů, ale jsou tu především ty s luxusním zbožím, na které moje peněženka úplně nedosáhne :) Nebudu vám psát, co tu je nebo není... Zmíním ale dva obchody, které mě hodně zaujaly a myslím, že stojí za to je navštívit. Ten první se jmenuje Colette. Výlohou mě moc nezaujal. Zaujalo mě ale to, jak byl obchod narvaný zákazníky a každý kdo vycházel neodcházel s prázdnou! V obchodě byla opravdu všehochuť různého zboží v různých cenových relacích. Tento obchod má tři patra a já to vezmu hezky od shora :) První patro nevypadá skoro ani jako krám. Vzhledově bych ho přirovnala spíše k nákupní galerii. Figuríny jsou dokonale nastylované a vše je ukázkově vyrovnané jako na výstavě. V tomto patře je luxusní zboží od známých designérů a značek. O patro níže, v přízemí je to už finančně příznivější. Být chlap, cítím se tam jako v ráji. Je tam spousta technických záležitostí jako jsou sluchátka, přenosné repráčky, hodinky, přehrávače... Obvykle s nějakým výjimečným designem. Obdivovala jsem i limitované edice všeho možného, obvykle navržené někým, o kom se teď hodně píše, například Rihanna, Pharell Williams a další. Konečně jsem v tomto obchodě viděla nové Converse Chuck Taylor II. (80 eur) s vnitřní výstelkou lunarlon! Boty vypadají mnohem kvalitněji a propracovaněji, než ty Converse, na které jsme byli do teď zvyklí. Je to ale něco za něco, bota už bohužel nevypadá tak epicky kurtcobainovsky. V tomhle obchodě měli mimo jiné i hodně zahraničních časopisů o módě a designu. Těch časáků tam byla celá stěna! Ráj. V obchodě měli i knihy na tato témata. Mě nejvíce zaujala kniha Polaroids 1958-1987 / Andy Warhol. Pětikilová kniha plná snímků zachycujících osobnosti, které se v těchto letech pohybovali okolo Andyho, samozřejmě v nejrůznějších situacích. Kniha stála 150 euro , takže se nevešla úplně do budgetu, ale hlavně se nevešla do váhového limitu našeho kufru (wtf, teď koukám na stránky obchodu a knihu mají za 75 euro?!). V nejspodnějším patře Colette byla malá útulná kavárna. Další obchod, který stál za to byl obchod s oblečením &other stories, který u nás bohužel také nemáme. Vyzkoušela jsem si asi deset věcí a nakonec jsem si odnesla šatičky. Dokonce s nimi mám už připravený i outfit post. Určitě máte toho čtení už dost, měli jsme toho ten den dost i my. Vyrazili jsme pak domů, abychom nabrali hodně sil na návštěvu Disneylandu!
P9140667
window shopping :)
P9140661
Marocká restaurace
P9140701
P9140703

Může se ti líbit

4 COMMENTS

 1. Naozaj krásne fotky. Paríž a samotné Francúzsko má isté čaro a asi som už pochopila, prečo sa volá mesto romantiky. Veľmi ma oslovila bazilika, ktorú máš na fotke. A o tých sexshopoch mi sestra hovorila (bola tam) že je tam taká ulička, kde sú samé sexshopy a pod. .... (žiaľ). Zaujímalo by ma, či si bola na nejakom kolotoče, alebo sa chstáš, ako vidím na fotke :) I keď ten asi nie je pre veľkých :)

  www.co-je-dobre-to-musim-mat.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tyhle kolotoče mají v Paříži na hodně místech, měli jsme jeden dokonce za barákem v jednom malém parku. Já jsem se na něm projela v Disneylandu a bylo to kouzelný :)

   Vymazat
 2. Povedene fotky, jednou bych se tam take rada podivala.
  http://style-and-smile15.blogspot.co.uk

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář :)

VISITORS

Blog Archive