4th DAY IN PARIS - DISNEYLAND PARIS

Než začnu o našem dni, nejdříve vám sdělím pár užitečných informací, které vás můžou zajímat v případě, že chcete také Disneyland navštív...

P9150788
Než začnu o našem dni, nejdříve vám sdělím pár užitečných informací, které vás můžou zajímat v případě, že chcete také Disneyland navštívit. Lístky do parku jsme koupili v Praze přes internet.

CENA A NÁKUP VSTUPENKY
Vstupenka, která platí do Disneylandu a Disney Studios, je v pracovní dny za 62 éček a o víkendech za 74 euro. Supermagic dny, jako je období Vánoc, Halloween a další "speciální" dny v roce, kdy má Disneyland spešl výzdobu, show a kostýmy, stojí 84 euro.  Disneyland má takový spešl kalendář, a cena se odvíjí podle toho, kdy chcete park navštívit. Pozor, na místě je to za 90 euro na osobu a je jedno, jestli je víkend nebo pracovní den! My jsme nechtěli stát fronty, ani se někde mačkat, tak jsme se rozhodli, že půjdeme v pracovní den a koupili si tak lístek za 62 euro..

DOPRAVA
Do Disneylandu se můžete dostat několika způsoby. My zvolili cestu vlakem, který vás dovezl do zastávky Marne-la-Valleé až k parkům. V jejich plánech metra se jedná o červenou linku a je označována jako "RER". Jestli si dobře vzpomínám, lístek na vlak stál 7,4 euro na hlavu tam a 7,4 euro zpátky.

DALŠÍ INFO
Pokud je při vaší návštěvě v parku moc lidí, pořiďte si fast pasy, díky kterým nemusíte stát frontu.
Jestli nechcete jíst celý den fast foodové jídlo, zabalte si sebou svačinu. Třeba ovoce v parku nekoupíte. Ale zeleninové saláty jsem myslím někde viděla, ale dala jsem nakonec přednost hot dogu, hehe.
Neberte si selfie tyč. V parku je nevidí rádi a jsou i zakázané.
Park je nekuřácký, kouří se pouze na k tomu určených místech.
Po celém parku jsou fontánky s vodou, ze kterých můžete pít nebo se osvěžit.

Toť vše k užitečným faktům, kdybyste vás ještě napadlo něco, co byste chtěli o Disneylandu vědět, napište mi do komentářů. A teď přejděme k zážitkům :)
P9150890
V Paříži nám počasí moc nepřálo. Každý den pršelo a předpovědi na další dny také nebyly úplně nejvlídnější. Naštěstí se ale našel jeden den, kdy pršet nemělo. Bylo to úterý a my hned věděli, že to bude ten den, kdy pojedeme do Disneylandu. Cesta vlakem z centra trvala asi 45 minut. Vystoupili jsme na konečné zastávce Marne-la-Valleé a zamířili jsme si to do prvního parku. 
Hned na začátku nás oslnili pohádkové obchůdky, kavárničky a stánky. Hned nad nimi se tyčili věže Růženčina zámku. Hned při vstupu jsme si všimli dlouhatánské fronty. Ze zvědavosti jsem se musela jít podívat, na co je tak dlouhá fronta. A hele, byl tam Mickey Mouse, fotící se s dětmi! Později jsme zjistili, že takovéhle fronty jsou na všechny postavičky. Atrakce jsme měli téměř bez front a myslím, že za to vděčíme tomu, že jsme v parku byli hned od otvíračky a navíc v zářijové úterý v týdnu, kdy počasí nestálo za nic. Náš plán byl jasný, navštívit co nejvíc atrakcí a nejlíp všechny :) Tady je moje TOP 5:
Nejvíc mě bavila horská dráha na téma Indiana Jones. Jeli jsme v důlních vozících a dočkali jsme se i loopingu hlavou dolů. Na tuhle atrakci jsme šli dokonce dvakrát. Podruhé jsme si počkali na to, abychom měli místa v první řadě a byl to o ještě lepší zážitek! 
Nejhezčí atrakci a nejhezčí zážitek jsem měla z atrakce Ratatouille. Na této atrakci si sednete do vozíku a díky efektům, pohybům a promítání máte pocit, že jste malá myška schovávající se v kuchyni restaurace a následně zdrhající před šéfkuchařem. Stříkala na nás dokonce i voda. Tahle atrakce je v parku Disney Studios.
Pro mě nejhorší atrakce - jakože byla tak drsná, až mi bylo špatně, byla The Twillight Zone Tower of Terror. Budova představovala hotel inspirovaný seriálem The Twilight Zone z roku 1959. V hotelu vás vítali úlisní pikolíci a lákali vás do výtahu, ve kterém jste se pak posadili a připoutali. Jízdu výtahem nahoru doprovázelo zrcadlo, do kterého jste si nejdřív zamávali, následně jste se proměnili v duchy a nakonec jste viděli v zrcadlu prázdno. Dost děsivý. A najednou jste volným pádem padali dolů - stop - a zase rychle nahoru - stop - volný pád dolů. Já se celou dobu modlila ať už to skončí a můj drahý to ocenil atrakcí parku. Tuhle atrakci rozhodně jen tak nezapomenu 
Dál mě hodně bavily lodičky na řece, které se plavily pohádkovou knihou. Všude na březích byly miniaturní pohádková místa a nejoblíbenější pohádky. Atrakce nebyla sice napínavá, ale bylo to pořád samé juúúúú a jéééé a áááách :)
V tomhle výběru nesmí chybět Space Mountain: Mission 2. Další horská dráha, tahle vás vynese tmou až ke hvězdám :) Jsou tam i loopy úplnou tmou hlavou dolů. Nejdrsnější na téhle atrakci je ta tma. Když vylezete ven, jste dezorientovaní a jste rádi, že stojíte :)
P9150975
Indiana Jones
P9150811
The Twillight Zone
P9150962
lodičkou do pohádky
P9150964
Úžasná byla odpolední promenáda Disney princů, princezen, medvídka Pú, Mickeyho a dalších Disney kámošů. Byla jsem v obklopení jedné fanatické rodiny ze Španělska a zážitek s nimi nabyl úplně jiného rozměru. Jejich babička skandovala a jásala víc, než kde jaký fotbalový fanoušek při zápase. Mám na ten zážitek přesně takovou vzpomínku, jakou jsem chtěla mít.
P9150858
P9150874
Další show přišla v devět hodin. Viděla jsem, jak královna Elsa očarovala svojí písní celý park. Nebo to jak Petra Pana rozčiluje jeho stín. To vše za doprovodu ohňostrojů a vodních fontán. Bylo to pohádkové s chci znovu!
P9151041
V parku bylo asi milion obchůdků s Disney suvenýry a několik restaurací a fast foodů. V obchodě se suvenýry jsem byla hotová z malinkých miniplyšáčků Disney postaviček. Tyhle roztomilé plyšáčky jsem koupila mým neteřím a sobě jsem musela koupit Bambiho, protože ho prostě miluju a postavičky z medvídka Pú byly vyprodané. Měli tam i nádherné panenky Disney Animators, které jste mohli vidět i v jednom z předešlých příspěvků z Paříže. Vim, že už jsem velká holka (vdaná žena), ale miluju je. Kromě Bambiho jsem si koupila ještě Minnie mentolky. Mají skvělou chuť a do toho mají tvar Minnie a Mickeyho! Jako bonus jsou v růžové plechové krabičce. Polovina parku tam chodila v Minnie čelence, kterou jsem chtěla původně taky, ale já tak úplně nefandím mainstreamu, takže jsem radši těch 14 euro zainvestovala do těch plyšáčků :)
Disneyland byl první zábavní park, který jsem navštívila. Byla jsem jako v pohádce a hned bych jela znovu.
Disney pohádky byly, jsou a budou vždycky mojí srdcovkou. Co vy a Disney? A co říkáte na fotky a video?

P9150958
P9150949
P9150915
P9150909
P9150898
PicMonkey Collage
P9150819

Může se ti líbit

6 COMMENTS

 1. Jeeeej to vyzerý super. Vždy som túžila ísť do Disneylandu, ale je to nejak ďaleko a hlavne drahé :( Je vidieť, ako si na fotkách šťastná a v tom kresle vyzeráš fakt super :)
  Verím, že sa tam aj jaj raz dostanem (možno na svadobnej ceste :D )

  www.co-je-dobre-to-musim-mat.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozhodně to není levná záležitost, hlavně ne pro rodiny s dětmi :-/ Takhle ve dvou se to ještě dalo :)

   Vymazat
 2. musím napísať, že krásne fotky máš z tamať a tá posledná fotka sa mi najviac páči, istotne si si to skvelo užila :)

  https://clodyteenmummy.wordpress.com/

  OdpovědětVymazat
 3. Jé, do Disneylandu bych také moc chtěla, v létě když jsem jela do Francie s přítelem jsme se rozmýšleli, jestli vzít zájezd s Disneylandem nebo bez, nakonec jsme se rozhodli bez, ale někdy tam určitě chci jet :)

  Týnka z blogu Live and Love

  Můj nejnovější článek :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář :)

VISITORS

Blog Archive