#MBPFW S/S16: BACKSTAGE REPORT & VIDEO

Mercedes-Benz Prague Fashion Week je opět za námi. Bohužel jsem se na něj podívala pouze v sobotu, ale i tak jsem si ho náramně užila. Dosta...

Mercedes-Benz Prague Fashion Week je opět za námi. Bohužel jsem se na něj podívala pouze v sobotu, ale i tak jsem si ho náramně užila. Dostalo se mi úžasné příležitosti a podívala jsem se opět i do backstage! Tentokrát jsem neoblékala celebrity na večírek, ale pozorovala jsem M.A.C make-up artisty při práci. Moje zvídavá duše měla neustálou potřebu se na něco vyptávat :) Ráda bych vás tedy seznámila s tím, jak probíhají přípravy make-up looků na tak velkou událost jako je fashion week. Článek jsem sepsala primárně pro blog časopisu InStyle a vy si můžete jeho přepis přečíst i u mě na blogu:

aP9050150
Máme za sebou další Merecedes-Benz Prague Fashion Week. Viděli jsme nejen nové kolekce talentovaných návrhářů, ale i velmi nápaditý a vydařený make-up, který byl pro každou přehlídku úplně jiný. Nahlédněte s námi do backstage vizážistů M.A.C a zjistěte, kolik práce za tím vším stojí!
Přípravy make-upu na událost jako je fashion week nejsou tak jednoduché, jak se může zdát. Všechny přípravy začínají už 2 měsíce před událostí, kdy se kontaktují módní designéři. Je třeba zjistit, jakou mají představu o make-upu, jaké použili materiály v kolekci nebo co jim bylo inspirací. Všechny tyto faktory jsou potřeba k tomu, aby hlavní make-up artistka navrhla make-up pro konkrétní kolekci. Přibližně měsíc před událostí se dělají make-up testy, kde jsou přítomni i designéři a schválí se finální looky, které se na fashion weeku použijí.  Poté je dost času na organizaci, výběr a rozdělení produktů po dnech tak, aby ve dny „D“ vše šlapalo jako hodinky.
Každé ráno před přehlídkami se sejde hlavní make-up artistka s ostatními make-up artisty a vytvoří make-up demo na každý jednotlivý look. Nalíčí testovací modelky a vysvětluje ostatním do detailů, které techniky mají použít. Naostro pak make-up artisté nalíčí modelky tak, jak bylo ukázáno. Práce make-up artisty pak musí zkontrolovat hlavní make-up artista, který pak jejich práci schválí nebo je upozorní na to, co je třeba ještě změnit. V den přehlídky je přítomna i koordinátorka, která má přehled naprosto o všem! Ví, jak která modelka vypadá a jak se jmenuje, má přehled o tom, kdo má hotový make-up, vlasy nebo kdo už je oblečený. Celou M.A.C make-up backstage tak udržuje pod kontrolou. 

Hlavní make-up artistkou M.A.C pro Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku byla úžasná Netta Szekely. Netta je velmi energická osobnost, celou dobu pracovala s úsměvem na rtech a na všechny strany sypala vtipné hlášky. Udělala si čas i na krátký rozhovor s námi: 
Netto, jaké jsou hlavní make-up trendy pro podzim a zimu? 
Jeden z trendů můžeme nazvat „beatiful and damned“, tento trend je hlavně o použití černé barvy. Černou použijte na oči v podobě očních linek nebo stínů. Zajímavé je, že se trend černé přesouvá i na rty. To znamená černá, temně červená, temný odstín bordó nebo temně fialová. Tmavého vzhledu vašich rtů můžete docílit tak, že na rty nejdříve použijete černou tužku na oči a na ní poté nanesete červenou rtěnkou.
Dalším trendem je „natural face“, kdy je make-up velmi minimalistický se zaměřením na detail. Zvolte si něco, co zdůrazní váš přirozený vzhled, může to znamenat zvýraznění obočí, použití jemné kontury očí nebo použití tvářenky.
Pokud přemýšlíte, jakou rtěnku si na zimu pořídit, rozhodně sáhněte po cihlovém odstínu.
Jaké produkty řadíte mezi své nejoblíbenější?  
Rozhodně můžu doporučit vysunovací tužku Technakohl – graphblack, je mojí součástí a nikdy bez ní nevycházím. Vždy mám na sobě něco černé, protože my z M.A.C máme černou snad i krev.
Dále můžu doporučit Prep + Prime Natural Oil. Je to přírodní olejíček, který pokožku hydratuje a má mnoho využití. Můžete ho použít místo krému nebo ho můžete namíchat s podkladovou bází nebo make-upem. 
Nettinu práci můžete sledovat i na instagramu, vyhledejte si ji pod nickem @nettart
Vidět, co se za tím vším humbukem děje byla skvělá příležitost. Chvíli jsem tam jen stála a tiše pozorovala, co kdo dělá, jak vše probíhá. Připadalo mi to tolik stresující, ale make-up artisté se pořád jen smáli! Mají můj velký obdiv!
aP9050238
Netta při práci. Make-up look pro přehlídku Petry Ptáčkové.
aP9050250
aP9050227
aP9050186
aP9050172
aP9050255
aP9050241
Klid po bouři :)
Kromě fotek a videí z backstage se můžete podívat i na sestřih z pár přehlídek. Doufám, že se taky pokocháte. Já jsem se absolutně totálně zbláznila do celé kolekce Jakuba Polanky! 

Může se ti líbit

5 COMMENTS

 1. Tak to je super akce a článek hlavně ta část : My z M.A.C máme černou snad i krev :) Ty fotky jsou úžasné

  OdpovědětVymazat
 2. Naozaj krásne líčenie i fotky a video je super super super :)

  www.co-je-dobre-to-musim-mat.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 3. Přišlo mi fér se o to s vámi podělit <3

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář :)

VISITORS

Blog Archive