INJECTION OF HEALTH

Nedávno jsem tu psala o mém boji se slabou imunitou a do boje jsem zapojila i vás - čtenáře. Moc vám děkuji za vaše komentáře a doporuče...

Nedávno jsem tu psala o mém boji se slabou imunitou a do boje jsem zapojila i vás - čtenáře. Moc vám děkuji za vaše komentáře a doporučení! Z komentářů jsem vytáhla ty nejlepší rady a sestavila z nich článek.

Například čtenářka Kath(erine) se pravidelně otužuje a sprchuje se studenou vodou. A funguje to, nebývá nachlazená tak často jako dřív! "Je pravda, že ze začátku mi to bylo nepříjemné, ale postupem času jsem si zvykla." Katherine také pravidelně běhá a pije vodu s citronem.

"O zdravý životní styl se zajímám už poměrně dlouho a po shlédnutí několika dokumentů jsem si konečně uvědomila, že být zdravá znamená necpat do sebe nic škodlivého. Minimum zpracovaných potravin, mléčných výrobků nebo masa." říká čtenářka Nicol, která si oblíbila veganské recepty. Nicol se snaží dodržovat pitný režim a pomáhá si tak, že u sebe stále nosí termosku nebo lahev s vodou s citronem. Samozřejmě čím hezčí lahev, tím líp (a víc) se z ní pije. Snaží se také omezit příjem bílého cukru a nahrazuje ho stévií a sirupy z obchodů se zdravou výživou. S názorem Nicol se ztotožňuji nejvíce, i když vím, že se masa asi nikdy nevzdám.

Čtenářka Bella nebývá nemocná skoro vůbec. Dopřává si pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu, dodržuje pitný režim a jí hodně ovoce a zeleniny. Pravidelně jí hroznový cukr a pije detoxikační nebo kopřivové čaje, aby své tělo zbavila špatných látek.

Katarína pravidelně sportuje, bere výživové doplňky na klouby a snaží se pravidelně jíst ovoce a zeleninu. Když už se stane, že onemocní, pomáhá jí zázvorový čaj a hoooodně spánku :)

S vaší pomocí jsem sestavila stručný seznam toho, co budu svému tělu dopřávat. A už teď se těším na výsledky a příliv energie :)

1. OTUŽOVÁNÍ
Otužování asi nebude nic pro mě, jsem typický příklad teplomila, co má neustále ledové nohy a ruce. Ale věřím v to a pokusím se to překonat!

2. CITRON
Sklenka vlažné vody s citronem je můj oblíbený ranní rituál. Citronová šťáva dodává tělu vitamíny a dodává tělu energii. Navíc čistí organismus a pomáhá trávicímu procesu.

3. PITNÝ REŽIM
S pitným režimem bojuji už odjakživa. Když jsem doma, piji pouze z půllitrových sklenic, abych měla přehled toho, kolik jsem za den vypila vody. Dávám přednost kohoutkové vodě, vyhýbám se slazeným nápojům, ale občas si dopřeji.. A po mé závislosti na coca-cole už není ani památky!

4. SPORT
Dříve jsem při sportu myslela hlavně na výsledky na mojí postavě. Teď sportuji s myšlenkou na lepší zdraví a kondici. Znamená to, že jsem dostala rozum??

5. VITAMÍNY
Pravidelný přísun ovoce a zeleniny udělá se zdravím zázraky. Rozhodně je to lepší, než mlsat přeslazené laskominky. Na té zelenině musím zapracovat!

6. SPÁNEK
Nejvíce se na mém zdraví podepisuje stres. Nejvíce mě dokáže uvolnit spánek nebo odpočinek. Hodně bojuji s únavou, moje únava je někdy taková, že mi nepomůže ani káva nebo vitamíny.

7. BECHEROVKA (bonus)
Oblíbený všelék mého dědy. Všeho s mírou samozřejmě. Asi Becherovku oželím, ale v její léčivou sílu rozhodně věřím. Ne, Zemana nevolím.

Chci poděkovat všem, co se zapojili do giveaway o stylovou sklenici! Všechny vaše příspěvky byli velmi inspirativní. Vyhlášení trvalo déle, než jsem sama očekávala a moc se za to omlouvám! Nejvíce se mi líbil komentář Nicol F.! Nicol, očekávej ode mě e-mail :)

Může se ti líbit

1 COMMENTS

Děkuji za komentář :)

VISITORS

Blog Archive