BENECKO

Tentokrát si odpouštím můj oblíbený článek "last week". Místo toho vás s sebou vezmu na hory. Minulý týden byl pro mě hlavně pr...

Tentokrát si odpouštím můj oblíbený článek "last week". Místo toho vás s sebou vezmu na hory. Minulý týden byl pro mě hlavně pracovní a taky hektický, takže jsem si ho moc neužila a už vůbec se k němu nechci vracet. Co jsem si domluvila, to jsem musela odvolat a co se mohlo pokazit, to se pokazilo. Vlastně jsem už od pondělí odpočítávala dny a hodiny do víkendu.

Konečně pátek, vracím zapůjčené oblečení z focení a průběžně balím na hory. Vzhledem k tomu, že netuším, jak na horách bude, balím si sebou knížku, časáky, pastelky... Už od rána je mi totiž jasné, že na snowboard to nebude. Ale i tak se těším, hlavně na to, až vypadnu z Prahy a budu celý víkend jenom s NÍM. Na Benecko jedeme hodně opatrně, v Krkonoších mrzne, trochu sněží a cestou potkáváme několik srnek. A my rozhodně nechceme zranit žádná lesní zvířátka a ani nás. Po příjezdu jsme nadšeni zrekonstruovanou chatou a za tmy se jdeme projít a omrknout, jak jsme na tom se sněhem. Na sportování to sice není, ale na to, abych si navodila pocit přicházejích Vánoc, je to dostačující. 
Snídaně před tůrou
Parta hic. Jako z plakátu.
V sobotu ráno se oblékám jako na severní pól a vyrážíme na výlet. Nemůžu si odpustit hysterický výstup a nadávku směrem k mým botám. Podlehla jsem nátlaku mého blízkého okolí a pořídila si "z rozumu" boty do hor, které se mi prostě nelíbí, ale "prý" jsou praktické. Už jsem je měla jednou na výletě na Sněžce, kde mi z nich málem bolestí upadly kotníky a ve kterých jsem dvakrát hodila takovou hubu, až jsem si rozbila koleno. No nic, dám jim ještě šanci. Beru si je na sebe podruhé a jdu šlapat sjezdovku. Samozřejmě jsem se po pár metrech rozbila. Opět vlna nadávek a poznámka, že s těma Timberlandama, co se mi teď tolik líbí, by se to určitě nestalo. Haha, spratek rozmazlenej. Můj drahý mi zavazuje a speciálně upravuje tkaničky tak, aby se mi už nezatrhávaly o sebe a já pak nepadala a nenadávala. Miluje mě. Zničehonic mě zaplavuje vlna nadšení. Podrážka bot je kytičkovaná, takže kam šlápnu, tam jsou po mně kytičky! Významné plus pro tyto boty. Chci to vyfotit, ale vybíjí se mi foťák, tak fotíme mobilem.
Kdyby vás zajímal můj horský outfit :) bunda a boty - Northface, džíny - Lee, šálopončo - Orsay, brýle - Wayfarer, rukavice - číňani Harrachov, ponožky - mamka handmade? mami?
Cíl našeho výletu je jasný. Steak na farmě U Huculů. Pokud budete mít cestu na Benecko, rozhodně tohle místo navštivte. Mají koníky a domácí zvířátka, která stojí za pohlazení :) A taky restauraci, ve které výborně vaří! Po výborném pozdním obědě vyrážíme směrem k domovu. Po 15ti kilácích nemáme čas ani chuť na nic jiného než na odpočinek. Nemáme doma televizi, ale tady ano, takže když jsem zjistila, že večer dávají Harryho Pottera, plán byl pro mě jasný. Nakonec se u bedny zasekávám do dvou do rána. No to pěkně děkuju, už zas nechci televizi na nějakou dobu vidět :)
V neděli nám od rána prší. Nevadí. Lenošíme a nabíráme síly na příští týden. Odpoledne balíme a vyrážíme směr Praha. Cestou máme zastávku v restauraci U Červinků, kde se zastavujeme pravidelně, když se vracíme z hor. U Červinků jsou experti na českou kuchyni a jejich tvarohové knedlíky s jahodama jsou absolutně nejlepší, co jsem kdy jedla. 
A co vy rádi děláte v zimě? Chystáte se někam na hory?
Jednoho malýho černýho kozla, prosím!
Kuřácký koutek je U Červinků opravdu nepřehlédnutelný :)

Může se ti líbit

2 COMMENTS

Děkuji za komentář :)

VISITORS

Blog Archive