BIRTHDAY CHEESECAKE

Dnes mám pro vás poněkud netradiční příspěvek. Nejsem žádná foodblogerka, ale vařit a péct, to já umím docela dobře. Třeba teď o víkend...

Dnes mám pro vás poněkud netradiční příspěvek. Nejsem žádná foodblogerka, ale vařit a péct, to já umím docela dobře. Třeba teď o víkendu jsem pekla cheesecake. Můj miláček má totiž narozeniny. Až za ušima se olizumeme už druhý den a tak jsem se rozhodla, že se s vámi o recept podělím! 

Potřebujeme:
4-5x balíček kakaových sušenek Bebe Dobré ráno (jsou palm oil free!)
máslo
hrst plátků mandlí
4 vaničky sýru Philadelphia (dohromady 500 g)
1 kelímek sýru ricotta (asi 200 nebo 250 g)
3 vajíčka
220 g cukru
1 lžička vanilkové esence
citronová kůra
kakao
nějaké ovoce - borůvky, maliny, mango, jahody, banány... co máte rádi!

Sýry a vajíčka vyndejte z lednice včas a nechte je odležet, aby získaly pokojovou teplotu. Máslo nechte taky venku, aby se s ním dalo dobře pracovat. A až budou mít suroviny pokojovou teplotu, začneme je zpracovávat. 
Předehřejte si troubu na 180°. Do dna dortové formy vložte pečící papír a zbytek formy vymažte máslem. Pak si připravte směs na korpus. Rozdrťte sušenky a do drti přidejte mandle a kus másla (spotřebovala jsem ho necelou půlku). Mačkejte to, hňácejte to tak dlouho, dokud se neudělají hrudky. Namačkejte směs do dna dortové formy a dejte na pět minut do trouby.  
Do mísy rozklepněte vajíčka, sýry, cukr, esenci, trochu citronové kůry a dejte buď na pomalé míchání do robota nebo pomalu a důkladně promíchejte metličkou. Pak přidejte kakao. Bohužel nejsem schopna říct, kolik ho tam dávám, vždycky totiž soudím podle barvy. Až to má po promíchání dostatečně kakaovou barvu, tak přestávám sypat :)
Tekutou směs pak nalejte na korpus do dortové formy. Párkrát s formou klepněte o stůl, abyste se zbavili bublinek. Dort dejte péct do trouby. Peču ho obvykle asi hodinu a půl a během první hodiny pečení troubu vůbec neotvírám. Někde jsem četla, že by se dort prý mohl propadnout.
Po pečení nechte dort vychladnout a pak ho dejte do lednice. Nezapomeňte ho ozdobit vaším oblíbeným ovocem, já ho mám třeba nejradši s borůvkama! 

Jestli se do něj pustíte, dejte mi pak vědět, jak vám chutnal!

Dobrou chuť!


Může se ti líbit

2 COMMENTS

  1. Tak to vyzerá excelentne. Naozaj by som sa do toho najradšej zakusla a určite ho skúsim ajdoma

    Pozývam teba aj tvojich čitateľov na moju extra MEGA GIVEAWAY (4 súťaže v 1) v ktorej si môžeš zasúťažiť o poukážky ale aj o viac ako 40 pruduktov z kozmetiky, knihy či šperky

    OdpovědětVymazat
  2. Mňam, vyzerá to skutočne perfektne :)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář :)

VISITORS

Blog Archive