NEW YEAR - NEW EXPERIENCES

Nový rok. Symbol nových začátků, změn a předsevzetí. Loňská předsevzetí se mi vcelku zadařila a to  i přes to, že jsem je schválně nadhodno...

Nový rok. Symbol nových začátků, změn a předsevzetí. Loňská předsevzetí se mi vcelku zadařila a to  i přes to, že jsem je schválně nadhodnotila. Myslela jsem, že na sebe nebudu letos s předsevzetími tolik přísná, ale po pár dnech "nového" sebedespotického režimu si nejsem tak úplně jistá! Tenhle "new me" režim jsem začala postupně praktikovat už od prosince, abych zjistila, které návyky jsou pro mě reálné a které ne. Co mě tedy čeká v roce 2016?

CESTOVÁNÍ
Nejoblíbenější bod v mém 2016 plánu. Od mojí svatby už uplynulo pár měsíců a pomalu přichází čas na tu velkou svatební cestu. Paříž a Amsterdam byl jen taková předehra. Chystáme se znovu do Asie!  S krosnou na zádech. Ano, nastal čas se zocelit a začít žít minimalisticky. A chci o tom psát nebo točit videa. 
vzpomínka na Bali
VYHAZOVÁNÍ
Už jsem se na to vrhla a začala vyhazovat věci, co se mi doma zbytečně povalují, nepoužívám je a obtěžují mě tím, že zabírají místo. Bylo těžké s tím začít, zezačátku máte pocit, že vyhazujete peníze do koše. Není to jen pocit, ale je to fakt - o tom ale až v dalším bodě. Když pak vidíte plný pytel věcí na vyhození a spoustu místa, tak vás to namotivuje pokračovat a přemýšlet, co opravdu potřebujete a co ne. 

NEKUPOVÁNÍ
Asi nejtěžší bod na mém "new me" programu. K tomuhle rozhodnutí mě přimělo to velké třídění, viz. bod výše. Mám ráda výhodné nákupy a hezké věci. Často je ale nevyužívám a jsou mi k ničemu. Během třídění jsem vyhodila spoustu prošlých léků, nepoužívaného oblečení a hlavně kosmetiky. Končím s tím, že se nechám nalákat výhodnou cenou a budu o nákupech více přemýšlet. Raději si koupím jednu pořádnou věc, místo tří méně kvalitních za výhodnou cenu. V tomhle bodě jsem na sebe vážně zvědavá.

PLÁNOVÁNÍ
Nedávno jsem si koupila krásný blok, ačkoliv jsem při koupi nevěděla, co do něj chci psát a tak mi ležel nějaký čas na stole. Po několika nesnázích a depkách z toho, že můj život ztratil pevný řád, jsem se rozhodla, že si do bloku budu každý večer psát, co chci další den dělat a stihnout. Není to klasický diář, píšu si tam všechno.. Pracovní věci, schůzky, nákupní seznamy, ale třeba i to, že si půjdu zaběhat nebo se vrhnu na úklid. Tenhle deník otevírám několikrát denně a večer mám radost z toho, co všechno jsem za ten den zvládla. Do plánovače si píšu i plány toho, co chci stihnout za daný měsíc. Baví mě to!
STRAVOVÁNÍ
Žádný velký diety u mě rozhodně nečekejte. Miluju jídlo a nehodlám se ho vzdát. Po tom volnu okolo Vánoc jsem ale tak přejedená, přepitá pivem a dalšíma alkoholama, že si musím dát lednový očistec. Moje tělo si o to už říká. 

LENOŠENÍ
Stává se mi, že si sednu k počítači a prostě se u něj zbytečně zaseknu. Už jsem dokázala odbourat televizi a potřebuji omezit i tohle. Když už, tak víc užitečně. Myslím, že celý tenhle problém je v mojí lenosti. Místo dřepění s počítačem na klíně chci dělat jiné věci, na které jsem z tohohle zbytečného důvodu neměla čas. Doufám, že mi tohle rozhodnutí přinese spoustu nových zážitků a příležitostí. Budu tak mít více času na zábavu, sport a takové ty věci, co někdy zbytečně odkládám na poslední chvíli. Znáte to taky?

Doufám, že jsem vás v něčem trochu inspirovala. Taky vám chci popřát všechno nejlepší v roce 2016, hlavně spoustu skvělých a nezapomenutelných zážitků, zdraví a lásku!! Na oplátku mi držte palce v dodržování mých předsevzetí, myslím, že to budu potřebovat :) 

Může se ti líbit

1 COMMENTS

  1. Želám ti krásny nový rok plný nádherných zážitkov a splnených snov a prianí

    Pozývam teba aj tvojich čitateľov na moju extra MEGA GIVEAWAY (4 súťaže v 1) v ktorej si môžeš zasúťažiť o poukážky ale aj o viac ako 40 pruduktov z kozmetiky, knihy či šperky

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář :)

VISITORS

Blog Archive