BIKRAM YOGA

O bikram józe už jsem slyšela hodně. Ne všichni ví, o čem je řeč, takže to shrnu: 90 minut cvičíte jógu v místnosti, kde je 42°C. Jedni ji ...

O bikram józe už jsem slyšela hodně. Ne všichni ví, o čem je řeč, takže to shrnu: 90 minut cvičíte jógu v místnosti, kde je 42°C. Jedni ji fyzicky nedávají a druzí ji vychvalují do nebes. Těch názorů jsem už slyšela tolik, že jsem na vlastní zkušenost nemohla déle čekat. Vybrala jsem si studio Bikram yoga Praha, kousek od Národní Třídy. Nalákala mě hlavně jejich nabídka pro začátečníky, kdy za prvních 10 dní zaplatíte 490,- a těch 10 dní můžete chodit prakticky neomezeně. No nekup to.

Jako správnej šprt jsem si nastudovala instrukce pro začátečníky a vyrazila jogínovat. Paní na recepci neskutečně milá, vysvětlila mi, kde co je a pak mě předala přímo lektorce Lence. Lenka si mě vzala stranou a vysvětlila mi, co během lekce očekávat, což jsem vzhledem k mému strachu a nervozitě z případného kolapsu docela ocenila.

Když jsem vstoupila do sálu, kde se cvičí, tak jsem myslela, že padnu... Proboha, jak tu mám vydržet 90 minut a u toho ještě vyvíjet fyzickou aktivitu? Já se ale bez boje nevzdám. Začala lekce a já se začala soustředit na provedení cviků a ne na vedro. Můžu říct, že jsem párkrát měla na mále, ale jakmile jsem cítila slabost, tak jsem zvolnila. Nejhorší pro mě byly asi pohledy do zrcadla. Pohled na mojí rudou spocenou hlavu mě fakt děsil. 90 minut uběhlo jak nic a já se po cvičení cítila jako znovuzrozená. Z toho všeho byla nejmíň příjemná ta cesta domů, kdy jsem myslela, že asi umrznu. Ten pocit se mě bohužel nepustil ani doma a ani druhý den v práci.

V tuto chvíli mám za sebou už druhou lekci a cítila jsem se po ní perfektně! Cítím, jak sjem se očistila od stresu  a vzteku po hodně náročném dni. Ten pocit zimy se naštěstí tentokrát nedostavil a já jsem nejvíc spokojená a cítím, jak jóga mému tělu i psychice prospívá. Rozhodla jsem se, že se k pravidelné józe po skoro roční pauze vrátím a budu chodit i poté, co mi vyprší lekce v Bikram yoga studiu. Jen se musím rozmyslet, jestli bikram, klasická jóga nebo kombinace. 

Máte nějaký tip na dobré studio jógy v Praze? 


Může se ti líbit

0 COMMENTS

Děkuji za komentář :)

VISITORS

Blog Archive