POHÁDKOVÝ VÍKEND

Jestli sledujete můj blog pravidelně, jistě víte, že minulý týden pro mě nebyl úplně nejveselejší. Od nedělního večera klesala moje nálad...


Jestli sledujete můj blog pravidelně, jistě víte, že minulý týden pro mě nebyl úplně nejveselejší. Od nedělního večera klesala moje nálada pod bod mrazu. Musel zakročit můj superman a naplánoval pro mě narozeninové překvapení a výlet, který může být i pro vás inspirací pro letní víkendy mimo město.
V pátek před odjezdem mi udělal malou "bojovku" jako cestu za dárkem. Hádankama jsem se prokousala až k mému prvnímu vysněnému šperku od značky Antipearle <3 Určitě vám ho ukážu v jednom z příštích příspěvků!


Pak jsme naskládali věci do auta, nasadil mi klapky na oči a dvě hodiny mě vezl neznámo kam. Naštěstí mi klapky dvakrát sundal. Klapky šly dolů v Německu. Odvezl mě do biopenzionu ve vesnici Ostrau, což je oblast Českosaského Švýcarska.


Vzhledem k tomu, že jsme na to měli pouze víkend, tak jsme si museli vybrat to nejlepší. V sobotu ráno jsme se šli podívat na rysí oboru a naším dalším cílem bylo Hřensko a Pravčická brána.
Večer měl pro mě můj drahý připravenou návštěvu nedalekých lázní v Bad Schandau. Moje nálada už byla naštěstí dávno někde jinde, takže jsme na střídačku relaxovali a blbli ve vodě.. V noci jsem samozřejmě spala jak miminko.


V neděli jsme si zabalili pět švestek a psa a vyrazili na další výlet. Z Hřenska jsme vyrazili busem na zastávku Mezní Louky a pak po turistických značkách za Divokou a Tichou soutěskou. Jestli plánujete výlet na stejné místo, doporučuju tuhle variantu. Je podle mě míň turistická, než kdybyste šli na soutěsky přímo z Hřenska. V neprůchozích místech jsme se převezli lodičkou s pohádkovým výkladem našeho kapitána.


Rozhodli jsme se víkend zakončit "hodobóžovou" večeří v restauraci Kristin Hrádek. Vzhledem k umístění na stránkách Mauerova výběru Grand-restaurant a cenám jídel jsme čekali podobnou úroveň jako třeba v naší oblíbené pražské restauraci "za odměnu" Na Kopci. Ani náhodou. Shodli jsme se, že poměr cena a kvalita absolutně nesouhlasí a nechápeme ani umístění v žebříčku. Romí si objednal steak (asi 360,-), který byl samá šlajsnožvejkačka a já konfitovanou kachnu se zelím (250,-). Zelíčko výborný, kachní stehno vyschlé. To je jen takové malé upřímné objektivní varování, kdyby vás napadlo tam jet  :) Ale prostředí venkovní zahrádky je krásný! Sednout si tam na pivo během cyklovýletu je určitě moc fajn :)

Tenhle víkend byl fakt úžasnej!! Mám nejlepšího muže, v lesích jsem našla ztracenou dobrou náladu, nemyslela jsem na blbosti a užívala jsem si společných chvil bez internetů a telefonů. I když máme za víkend v nohách asi 20 kiláků, cítím se maximálně odpočatá a plná elánu :)Může se ti líbit

0 COMMENTS

Děkuji za komentář :)

VISITORS

Blog Archive