ACAI BOWL

Fotky nádherných acai snídaní se na mě valí ze všech stran. Řekla bych, že je to takový momentální stravovací trend, stejně jako to vloni...


Fotky nádherných acai snídaní se na mě valí ze všech stran. Řekla bych, že je to takový momentální stravovací trend, stejně jako to vloni byla chia semínka a další super potraviny. Co je acai (čti asají) vlastně zač? Acai je ovoce z daleké Brazílie a údajně se jedná o nejzdravější ovoce na světě. Čerstvé acai připomíná vzhledem borůvku a chutná mi trochu jako směs lesního ovoce, akorát ještě o něco víc sladší :) Z acai si můžete udělat smoothie, džusy, alko a nealko koktejly nebo třeba do mističky směs toho, co máš rád - tzv. acai bowl. V Praze acai nabízí například Herbivore nebo Cacao Prague. Já jsem se ale rozhodla, že si udělám svoji vlastní acai bowl doma. Takže jak si ho můžete doma taky připravit??

Na dvě snídaňové porce potřebujeme:
200g mraženého acai (objednat můžete tady)
2 mražené banány - stačí chvilka v mrazáku (super jsou i borůvky nebo mango)
Med nebo javorový sirup - samozřejmě podle potřeby, já acai nesladila vůbec.
To co máte rádi - já si dala banán, nektarinku, strouhaný kokos, chia semínka a piniová jádra. Co vím, tak se acai nejčastěji jí s granolou, kterou jsem doma samozřejmě neměla, haha..

Do mixéru jsem dala pytlíček s acai a jeden banán a rozmixovala do hladka. Ochutnejte, případně podle chutě přidejte další banán, med nebo javorový sirup a zase rozmixujte. V tuto chvíli je vlastně skoro hotovo :) Rozmixované acai jsem nalila do dvou misek a navrch jsem "naházela" to, co já tuze rád. Jestli rádi fintíte svoje jídlo, tak si to tam všechno hezky nasypte, dozdobte kvítkama fialky a pochlubte se na sociálních sítích, hahah... Věřte mi, že v horkých letních dnech je to asi nejvíc osvěžující a sexy snídaně, kterou si můžete dopřát.

Už jste acai zkoušeli? A s čím acai případně rádi kombinujete?

P.S.: Do příště si vyrobim i tu granolu, bez ní mi totiž docela rychle vyhládlo :)

Může se ti líbit

0 COMMENTS

Děkuji za komentář :)

VISITORS

Blog Archive